תיקי התחרות לרבעון השני והמצטרפת החדשה לתיק

עכשיו כשאסף רביד מנהל התחרות ביצע את כל שינויי התיקים אפשר לפתוח את הרבעון השני! מוזמנים לצפות בתיקים המעודכים בלינק כאן.

לגבי התיק שלי – מסתבר שאם הייתי מחכה עד הבוקר לסגור את הרבעון עד הבוקר התשואה שלי הייתה משתפרת בכמה אחוזים טובים תודות לסיעתא אבל זה לא ממש משנה -התחרות היא לשנה ותיסגר ממש בדקות האחרונות לשנת 2020 אחרי המסחר בארה”ב.

בתיק שלי לרבעון 2 החלפתי שתי מניות, את בוני תיכון ואת מניף. אני עדיין חושב שמדובר בחברות מצוינות שיעשו תשואה נאה השנה ואנחנו גם מחזיקים בבוני התיכון, אבל אני מחפש חברות שאני חושב שהרבעון הקרוב יהיה מצוין עבורן. מבחינת חברות נכנסות – הכנסתי את נלה דיגיטל, השקעה שאני דיי בטוח בה, ובחברה השניה התלבטתי רבות בין מבטח שמיר לבין וואליו קפיטל ובסוף הלכתי על מבטח הסולידית יותר.

אז זה התיק שלי לרבעון השני:

שוהם ביזנס- אמנם הרבעון הראשון נגמר בפסח וחול המועד, אבל החזרה לשגרה של ענף יזמות הנדל”ן להערכתי תעשה טוב לשוהם ותביא אותה לתיק אשראי של מעל 380 מיליון ש”ח בסוף הרבעון. צמיחה של מעל 10% מרבעון לרבעון מתאימה לי לתיק, במיוחד בחברה סולידית כמו שוהם.

אקסל סולושינס– מתחילת השנה הודיעה אקסל על כניסה לתחום הטלוויזיות הרב ערוציות, ועל רכישות של אי.בי.אי אקטיב, צ’יפ פי סי, דאנת תקשורת והשקעה בסטרטאפ SD-WAN BBT.LIVE. המהלכים הנ”ל עתידים להוסיף כח רווח של כ-8 מיליון ש”ח בשנה לאקסל פלוס פוטנציאל לאקזיט ב-BBT שעשוי להיות בסדרי גודל של אקסל כולה. וכל זה רק מפעילות של רבעון אחד. אני מאמין שברבעון הקרוב נראה התקדמות נוספת בהזמנות הנתבים, את תחילת קמפיין ה-IOT של בזק, השלמת רכישת חברת העיר החכמה עליה אקסל דיווחה, ועם 35 מ’ ש”ח במזומן עליהם אקסל יושבת ניתן בטח לצפות לרכישות מעניינות חדשות. אני מצפה לשיפור מהותי בתוצאות רבעון 1 ולשיפור מהותי מרבעון לרבעון השנה עד שנגיע לקצב רווח של כ-60 מ’ ברבעון הרביעי של השנה.

סיעתא-  הציפיות שלי לסיעתא כיום הן כאלה: 1. דוח שנתי שיפורסם סביב 10 לאפריל – רבעון רביעי שעדיין מושפע מהקורונה, עדיין לא נראה שיפור 2. דוח רבעון ראשון שיפורסם בהמשך אפריל – שיפור משמעותי בתוצאות, מכירות של סביב 4 מיליון דולר. מעבר ל-EBITDA חיובי וכמעט מעבר לרווחיות. 3. דוח רבעון שני – מכירות של 6+ מיליון דולר ומעבר לריווחיות. 4. רבעון שלישי – מכירות של מעל 9 מיליון, ריווחיות משמעותית.

צריך לזכור שלסיעתא כיום יש בערך 20 מיליון דולר במזומן כולל גיוס של 13 מיליון דולר לאחרונה בהובלת הפניקס במחיר של 10$ למניה. ככל וסיעתא תרוויח בקצב של 8-10 מיליון דולר כפי שאני מצפה עד הרבעון הרביעי השנה שווי העסק יהיה בטח לפחות 120-150 מיליון דולר פלוס מזומן או העסקים שיירכשו במזומן הזה – אנחנו מדברים על פוטנציאל של כפולות גבוהות מהמחיר היום. מאוד אוהב את הסיכוי/סיכון כאן וזו נותרת אחת ההשקעות האהובות עליי.

מבטח שמיר- מבטח שמיר היא חברה לא פשוטה להבנה, אך אם ננסה לפשט את החזקותיה, נקבל שיש לנו: 1. מזומן נטו של כ-200 מיליון ש”ח שירד ל-160 מ’ לאחר הדיבידנד 2. החזקה בגילת בשווי שוק 150 מיליון ש”ח. 3. החזקה באלון תבור ששווה כ-900 מיליון ש”ח 4. נדל”ן ששווה כ-620 מ’ ש”ח 4. החזקה בחברות טכנולוגיה ששוות כמה מאות מיליונים טובים ודורשות פוסט נפרד (עדיין לא שכחתי- לגבש מידע על מגזר הטכנולוגיה מתבררת כעבודה לא פשוטה בכלל). 5. החזקה במניף ששווה לפי שווי שוק כ-350 מיליון ש”ח, מחיר זול לדעתי. 6. 53% מהזכויות בקסם אנרגיה, בסיום הפרוייקט יוכל להיות שווה כמו אלון תבור ואף יותר. סה”כ אני מעריך את שווי החזקות מבטח בלפחות 2.5 מיליארד שקל, אחזקות מאוד איכותיות שלהערכתי יגדילו את ערכן גם במהלך השנים הקרובות מהותית. מבטח נסחרת ב-980 מ’ ולאחרי הדיבידנד תיסחר ב-940 מ’. מבטח החלה בתהליך של הצפת ערך עם הנפקת מניף, ואני מאמין שמבטח תמשיך את התהליך ברבעונים הקרובים ותעזור לי לשפר עמדות בתחרות.

נלה דיגיטל- המצטרפת החדשה לתיק היא נלה דיגיטל. להערכתי, נלה תראה השנה צמיחה יפה בתחום חנויות הפופ-אפ ובתחום חנויות האמזון. מה זו צמיחה יפה? ובכן, אני מצפה לפחות ל-20 חנויות פיזיות עד סוף השנה (היעד שנלה הציגה במצגת היה 15 חנויות, אבל מבדיקות שעשיתי כבר כרגע קיימות 13-14 חנויות והשת”פ עם עזריאלי יאפשר להגיע ליעד) ולשתי חנויות אמזון נוספות שירכשו במכפיל רווח 1-3, או שיגיעו מפיתוח מותגים של החברה In-House. איך כל זה יתבטא בשורת הרווח של הרבעון האחרון של 2021?

חנויות פופ-אפ– נניח שעל כל חנות (כמצוין במצגת) ההכנסה החודשית משכירות+פידיון תעמוד על כ-55,000. 20 חנויות הן הכנסה של 1.1 מ’ בחודש, לעומת עלות השכירות והוצאות תפעוליות של פחות ממחצית מהסכום, לכן ניתן להעריך רווח של כ-0.6 מ’ בחודש ו-1.8 מ’ ש”ח ברבעון 4 של 2021, כלומר קצב רווח שנתי של 7.2 מ’ והמשך צמיחה. החלק של נלה הוא כ-5 מ’.

חנויות אמזון– נלה קונה כעת חנות שהרוויחה גולמי 550,000$ ב-2020. ללא הנחת צמיחה בחנות הנוכחית, שגם הנחה זו שמרנית מדי לאור אבני הדרך הכלולות ברכישה, אני מעריך שנלה תבצע עוד רכישת חנות אחת נוספת לפחות ותפתח כמה מותגים משל עצמה, שכל אחד מהם ירוויח לפחות כמו החנות הנוכחית. סה”כ כח רווח של 1.65 מ’ דולר או 5.5 מ’ ש”ח בשנה פלוס צמיחה משמעותית.

קיארה פינטק – שיתוף הפעולה עם ערך פיננסים למתן הלוואות לסוחרי אמזון. הפוטנציאל כאן עצום בעיניי אך למרות שהפעילות תתחיל כבר השנה לדעתי היא תהיה מהותית רק ב-2022.

אז זהו בינתיים ושיהיה לנו רבעון מצוין!. ב-11 לאפריל בבוקר אפרסם עדכון למדד SA-30 עם כמה שינויים (לא דרמטיים במיוחד) וחברות שגיליתי או הכרתי יותר טוב הרבעון. נשתמע בקרוב וחג שמח!

הכותב מחזיק ועשוי לפעול במניות המוזכרות. על כל קורא לעשות מחקר עצמאי והאמור אינו מהווה המלצה להשקיע בנייר ערך או הזמנה להשקיע בקרן. התוכן כפוף למדיניות השימוש באתר.

Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top