למשקיע חדש

פוסטים רלוונטיים למשקיעים חדשים שרוצים להיכנס לעניינים:

קודם כל תראו את הפלייליסט הזה עם המון סרטונים והסברים שלי על מגוון תחומים

ראיון שלי אצל עמית עשת המצוין בו אני קצת מסביר על החשיבה שלי בכל הנוגע להשקעות:

סרטון בו אני דן באפשרויות בהשקעות מהבסיס של הבסיס – מה זו השקעה, אג”ח, מניות – בתיאור הסרטון ב- YouTube תראו באיזה זמן אני מתחיל לדבר על כל נושא:

סדרת סרטונים נוספת על מכפילים ככלי לניתוח חברה ניתן למצוא כאן:

סרטונים על מכפילים לבחינת חברה – יציבות פיננסית, איכות ותמחור

מאמרים שדנים בנושאים בסיסיים נוספים:

מושגי בסיס בהשקעות; מה צריך לדעת כדי להבין מה קורה

לפני שמשקיעים -מטפלים בעמלות המסחר

איך להתחיל לסחור בבורסה – מהמאי”ה עד מערכת המסחר

להתמודד עם חוסר נזילות במניות קטנות

השקעה בכתבי אופציה למתחילים

השקעה בכתבי אופציה למתקדמים

מושגי בסיס באגרות חוב ומחשבון אג”ח

חישוב מכפיל ראוי לחברת צמיחה

כמה טיפים נוספים :

  • פתחו הבנה של התאוריה והפרקטיקה מאחורי הערכת שווי לחברות. אין צורך להיכנס לפרטי הפרטים של התאוריה – אבל הבסיס שימושי מאוד ומהווה “שפה משותפת” עם עולם ההשקעות. מקור לא רע שאני ממליץ עליו הוא הספר “המדריך להערכת שווי חברות” שזמין לקריאה באינטרנט.
  • קחו קורס אונליין של דמודראן בהערכת שווי (Valuation) או במימון חברות (Corporate Finance). דמודראן הוא מרצה מצוין ואדם מדהים שמשתף משאבים בחינם באתר שלו שפשוט שווים זהב, אך הכל באנגלית. אם האנגלית פחות טובה – יש את הקורס הזה, והכל בחינם.
  • להתחיל לקרוא דוחות כספיים. זה החלק החשוב ביותר, ומהווה את השלב הראשון בתהליך ההשקעה שלכם. כדי להבין איך זה נראה אתם מוזמנים להביט מבט בפרויקט מיפוי המניות בישראל שאני שוקד עליו בימים אלה.
  • תתמקדו בחברות קטנות בישראל או לכל הפחות חברות שיש לכם יתרון מסוים בהיכרות איתן.
  • מצאתם חברה מעניינת שעברה סינון ראשוני ומשני ונראית על פי הדוחות מעניינת – מצאו את השלב הבא. כאן היכולת שלי לעזור לכם מוגבלת – אבל הרעיון הוא כזה: יש לכם רשימה מצומצמת של חברות שאתם חושדים שהן מעניינות – תמצאו דרך לקבל “עוד משהו”. למשל בשגריר – דיברתי עם סוכן ביטוח שאמר לי שהוא מעדיף שלקוח שלו יהיה לקוח של שגריר כי דרכים למשל לא עונים לטלפונים והם נאלצים לקבל טלפונים מלקוחות בשעות הקטנות של הלילה. דרך קלאסית נוספת היא פגישות עם הנהלות, מתחרים, ספקים – כל מה שיעזור לכם להבין מה קורה בתעשייה. תהיו יצירתיים ואפילו קצת חצופים – יש הרבה כסף על השולחן.

בהצלחה !

Scroll to Top