מדד שלומי-30 (SA-30) – עדכון רבעון שני

סוף סוף הגיעה העת לעדכון הרבעוני של מדד שלומי-30! מדד שלומי-30 הוא מדד שהושק ב-23 לנובמבר 2020 לאחר מעבר על כל המניות בישראל. המדד מורכב מ-30 החברות האהובות עליי כרגע בשוק הישראלי במטרה להכות את כל מדדי המניות המובילים בעולם בשנה מהשקתו עם מדד מניות מפוזר ואיכותי. מדד שלומי-30 מתעדכן בעשירי לחודש לכל רבעון חדש וזמין למעקב שוטף וחינמי לחלוטין בכתובת www.SA-30.com

ביצועי המדד מההשקה

מאז השקת המדד עברו עד כה 4.5 חודשים בהם הניב מדד SA-30 תשואה נאה של 39.02% מול תשואה ממוצעת של 16.3% במדדים המתחרים:

ה-SA-30 פתח פער נאה על שאר המדדים שאני מעריך, בהתחשב בתמחורים שאני רואה במניות הכלולות במדד, שילך ויגדל עד לסוף שנת התחרות. 

ביצועים לפי דירוג במדד

מדד SA-30 מחולק לתתי מדדים כמו SA-3 שכולל מניות שאני מאוד מאמין בהן ומשקיע בהן בתיק המצומצם שלי, SA-10 שכולל את 10 המניות החביבות עליי. ניתן לומר ש-SA-3 זה ה”טופ 3″ שלי, SA-10 זה ה”טופ 10″ וכן הלאה. כמשקיע ובאופן אישי אני מאמין בתיק מצומצם עם 3-4 המניות שאני הכי בטוח בהן שדיי מקבילות לתיק ה-SA-3. בדרך כלל זה עובד לי היטב ומעלה לי את תוחלת התשואה משמעותית אך דווקא הרבעון יצא שהמניות ב’פריפריה’ של המדד כיכבו. מה גרם לכך? ובכן, בכל זאת ברמת טווח קצר של חודשים ספורים יש הרבה השפעות ומה שבעיקר השפיע היה מצד אחד חוסר תגובה של השוק להתקדמות המשמעותית בחברות ה-SA-3 במקביל להצלחות גדולות בשאר חברות ה-SA-30 כמו איי.אל.די שמתמזגת עם חברת סייבר ומשלימה לנו תשואה של מאות אחוזים רבים מאז הפכנו לבעלי עניין, ההשתלטות של פימי על אמת מחשוב בפרמיה ועוד. אני חוזה שבמבט קדימה המניות המדורגות גבוה (SA-3) ישלימו את הפער ובמבט שנתי ישיאו תשואה גבוהה יותר מהדירוגים הנמוכים יותר. 

אז אחרי ההקדמה – הגיע הזמן לעדכון עצמו. בעדכון אני מעדכן את המשקלים לפי יחס בין איכות החברה לתמחור שלה ומוסיף מניות חדשות שגיליתי או שהונפקו הרבעון (ואני מחפש כל הזמן). זה סיכום השינויים במדד:

מדד SA-3

מניף יורדת מעט בדירוג ומקבלת רק 5%, ובכך יוצאת מה SA-4 שחוזר להיות הSA-3 המקורי עם 3 המניות החביבות עליי כרגע- שוהם ביזנס, אקסל סולושנס וסיעתא מובייל. לדעתי שלושת החברות החביבות עליי נמצאות בתמחור שיאפשר להן להשיא תשואה גבוהות מאוד ואפילו הכפלה מהרבעון השני עד סוף השנה. לגבי מניף – אני עדיין חושב שמדובר בחברה מצוינת שתניב תשואות גבוהות השנה, אלא שאני חושב שהצמיחה הגבוהה של מניף תחל קצת מאוחר משציפיתי ויותר לכיוון הרבעון השני-שלישי. אני מעריך שאם המחיר יישאר כמו שהוא מניף תחזור לדירוג גבוה.

מדד SA-10

נכנסות למדד: 

1. נלה דיגיטל – על נלה כתבתי בעדכון התיק הרבעוני שלי וכללתי אותה בתיק התחרות. נלה תצמח מהר מאוד בשנים הקרובות ולהערכתי תציג רווח נאה כבר במחצית השניה של 2021 שיצמח מרבעון לרבעון.

2. וואליו קפיטל– וואליו היתה גם במדד הקודם במשקל נמוך יחסית. מה הביא לקפיצה של וואליו בדירוג? בעיקר – הרכישה של חברת אפליצ’ק, פעילות אשראי חוץ בנקאי עם פוטנציאל עצום שמנכה ומבטחת שיקים מכל רחבי הארץ- כמעט ללא התערבות אנושית. הפעילות של אפליצ’ק יכולה להתאים לגופים שבאופן קלאסי לא מנכים שיקים כמו רופאי שיניים, עורכי דין ואפילו משכירי דירות שרוצים לבטח את השיקים שהשוכר נתן להם או להקדים את התשלום. אלה שווקים של מיליארדים רבים שלא מקבלים מענה כיום. בנוסף וואליו עשתה שתי עסקאות משמעותיות נוספות -אחת עם חברת עמילות מכס גדולה למתן אשראי ליבואנים וכן רכישת פעילות Prepay. אני חושב שלוואליו יש פוטנציאל להיות אחת החברות הגדולות והחזקות בענף בשנים הקרובות.

3. נתנאל גרופ – על נתנאל כתבתי לאחרונה מאמר מפורט. אין לי ספק שנתנאל נסחרת עמוק מתחת לשווי הנכסים והפעילות שלה. 

מדד SA-20

נכנסות למדד:

 1.אר.אס.אל- אר.אס.אל הראתה הפסדיות בכמה שנים האחרונות, בעיקר בגלל הוצאות מחקר ופיתוח ועיכוב באספקת הזמנות, אך כרגע אנחנו רואים מספר הזמנות שמתנקזות לשנתיים הקרובות, וביניהן מכרז על מעל 7 מיליון דולר לאספקת בקרי בלימה ומכירת הטכנולוגיה שבמידה שתצא לפועל תכניס לקופת החברה כמה מיליוני דולרים נוספים ישירות לשורה התחתונה. 

2. ברן – ברן היא חברת תשתיות, ולפיכך מתנהגת כמו חברה מהסוג הזה- בסייקלים. לפי המצגת שפירסמה החברה אנחנו בדרכו לסייקל חיובי מאוד בחברה, כאשר החברה מתכננת להכניס בין 1.8 ל-2 מיליארד ש”ח עד סוף 2023, עם רווחיות גולמית של 18%-20%. כאשר אנחנו רואים את מגמת ירידת הוצאות המימון, מכירה ושיווק והנהלה וכלליות, ניתן להסיק רווחיות מאוד גבוהה בשלוש השנים הקרובות. למעשה, ברן יכולה להרוויח סכום קרוב לשווי השוק בו היא נמצאת כיום. נשאלת השאלה- אם כך, למה היא לא יותר גבוהה במדד? הסיבה היא שהפרוייקטים באפריקה, ואף בפרוייקט האחרון שלהם חילצו מהנדסים תחת אש מאיזור העבודה באתיופיה. אמנם הכסף על הפרוייקטים מגיע בחלקו לפני תחילת הביצוע בכלל, אבל לחברה שלא חקרתי עד הסוף את כל הפרוייקטים אני לא יכול להעריך מה השלכות של פרוייקט תחת אש שמשתבש וגם נותר לראות אם אכן ברן מצליחה לעמוד ביעדים השאפתניים שהכריזה עליהם.

3. טלרד נטוורקס – טלרד היתה גם במדד הקודם, מה שזיהיתי בפעם הקודמת היתה התאוששות התוצאות הכספיות, צמצום החוב ומעבר לרווח מהותי. להערכתי, מוטי אלמליח, המנכ”ל שאחראי לשינוי בחברה יוביל את החברה להמשך צמיחה ורווחים משמעותיים שיכולים להגיע גם ל-35-40 מיליון ש”ח שנתי עם רכישות נכונות (לחברה כ-15 מיליון דולר בקופה המיועדים גם למטרה זו), המשך צמיחת מגלקום ואואזיס המקבלות לאחרונה הזמנות משמעותיות, התייצבות פעילות ה-BWA והתאוששות פעילות ה-BPO שנפגעה קשות מהקורונה והיעדר הממשלה.

מדד SA-30

 נכנסות למדד:

1. אי.בי.אי– אי.בי.אי עושה קאמבק חזרה למדד (היתה במדד הראשון אך יצאה בעדכון הקודם). אי.בי.אי בקצב רווח נוכחי של מעל 120 מיליון ש”ח שנתי המשקף מכפיל 6-7. השוק עולה, שוק ההנפקות חזק, חשבונות מסחר נפתחים בקצב מסחרר (כולל דרכי) ואי.בי.אי חזרה להיסחר במחיר שאני רואה כנוח.

סיכום הנכנסות/יוצאות מהמדד:

נכנסותיוצאות
נלהגילת
נתנאלעילדב
ברןפארמוקן
אר.אס.אלאמת מחשוב
אי.בי.איאימקו

זהו הרכב המדד המלא לקראת הרבעון השני:

אם אני צריך לנבא – לדעתי זה יהיה רבעון מצוין למדד ובפרט לעשיריה הפותחת. יש הרבה תהליכים עסקיים צמיחה שהוסתרו על ידי סגרים וקורונה ויבואו לידי ביטוי בדוחות הקרובים.

בנושא אחר – היום בערב נארח את הנהלת רני צים מרכזי קניות לוובינר (קישור בטלגרם). אשתדל לארגן הרבעון עוד כמה וובינרים עם חברות מהמדד ועם חברות מעניינות נוספות שנכנסות לבורסה כמעט כל יום בתקופה האחרונה. אז שבוע טוב חברים ושיהיה לנו רבעון מצוין!

הכותב מחזיק ועשוי לפעול במניות המוזכרות. על כל קורא לעשות מחקר עצמאי והאמור אינו מהווה המלצה להשקיע בנייר ערך או הזמנה להשקיע בקרן. התוכן כפוף למדיניות השימוש באתר.

Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top