התיק בפתיחת הרבעון הרביעי

ההתלבטות שלי בפתיחת כל רבעון דיי קשה -תמיד יש הרבה שמות חדשים ונוצצים שאני חוקר במהלך הרבעון האחרון שאני חושב שיציגו תוצאות יפות ואני מתפתה להכניס אותן לתיק, אך רמת הודאות שלי בהחזקות האלה נמוכה יותר ובתחרות כל כך קשה אני לא מרשה לעצמי לטעות. בכל זאת, התפתיתי וכללתי שם אחד חדש.

אז זה התיק לרבעון הרביעי:

שם הניירמחיר בתחילת רבעון רביעי 2020אחוז מהתיק
שוהם ביזנס769.3 אג'20%
שוהם אפ 1413 אג' 10%
רני צים - אפ 1 83.2 אג'20%
אס.אר אקורד4244 אג'20%
אקסל169.7 אג'20%
נקסטקום715 אג'10%

אני מאמין ששני הרבעונים הקרובים יהיו פורים מאוד באשראי החוץ בנקאי. האינדיקציות שאני מקבל, כולל משוק האג”ח, מראות שהזמן של החברות להגדיל את התיק קרוב מתמיד. לכן בחרתי למקד את רוב התיק שלי באשראי חוץ בנקאי – בשוהם ביזנס ואחרי תקופה ארוכה של מעקב מהצד – החזרתי את אס.אר אקורד לתיק שלי. אני חושב שהשוק מפספס אותה, בעיקר נוכח ההודעה האחרונה על שיתוף הפעולה עם איילון בתחום ערבויות הביצוע. זו קפיצת מדרגה לענף כולו ותחום רווחי מאוד עם פוטנציאל עצום ואני מתכוון להרחיב על כך בקרוב. נראה שלא מעט קוראים שמשתתפים בתחרות קלעו לדעתי ובחרו באס.אר אקורד – שיהיה לנו בהצלחה!

באקסל אני מאמין שהרבעון הקרוב יהיה פורה בעסקאות מצוינות מהסוג שאקסל יודעת לעשות. שוק התקשורת בישראל מתקדם עם סיבים, דור חמישי והבית החכם של בזק שלדעתי יושק בקרוב ויהיה משמעותי עבור אקסל. ברבעון האחרון ראינו את אקסל מתרחבת לשתי יבשות נוספות ואני חושב שזו רק ההתחלה.

כללתי גם את כתב האופציה של רני שלמרות הטווח הקצר שלה (חצי שנה) – היא כבר עמוק בתוך הכסף, ואני מרגיש איתו בנוח. אחרי הרכישה של מידאס אני מצפה שנראה התפתחויות עסקיות משמעותיות כבר בחודשים הקרובים היות ועד הרכישה האינטרס של רני היה “להרעיב” את מידאס (שהיו זכאים ל-50% מכל פרויקט חדש במגזר הלא יהודי). אני מאמין שהפקק עכשיו ישתחרר. בנוסף, לגבי הבחירה בכתב האופציה ולא במניה -התחושה שלי לאור ההתפתחויות העסקיות הצפויות היא כי לא סביר שהאופציה תפקע מחוץ לכסף וגם אם כן (גל שלישי וכו’)- מניסיוני סביר מאוד שנוכח הקורונה, מחיר המימוש הגבוה וההחזקה של רני עצמו בלא מעט אופציות תוארך תקופת המימוש של האופציה.

החברה היחידה שהוספתי לתיק וטרם כתבתי עליה מאמר היא נקסטקום שפתאום מצליחה להיות בכל המקומות הנכונים – פרויקטים סולאריים ענקיים (כמתקינה ואולי בהמשך גם כיזמית), שני פרויקטי תחנת הרוח העצומים יצאו לדרך והופכים את נקסטקום לשחקן המוביל גם בתחום הזה, הסיבים שמתקדמים בקצב מהיר מאוד (בדיוק אתמול הגיעו לבניין שלי להחתים דיירים) , דור 5 בסלולר ועוד ועוד. יחד עם המינוף התפעולי של נקסטקום – המספרים שאני רואה במודל שלי לשנה הקרובה גורמים לי לשפשף את העיניים.

מוזמנים לעקוב אחר התחרות באופן שוטף בלינק כאן ובהצלחה למשתתפים!

הכותב בעצמו ו/או באמצעות קרן ארביטראז׳ ואליו עשויים להחזיק בחלק מניירות הערך המוזכרים. האמור אינו מהווה הצעה להשקעה בנייר ערך או הזמנה להשקעה בקרן.
התוכן כפוף למדיניות הגילוי הנאות וזכויות היוצרים של האתר.

Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top