סיכום תחרות ההשקעות של שנת 2021 ועדכון תיק

סיכום התחרות – רבעון 4

עכשיו כשנגמרה השנה גם בשווקי חו”ל הגיע הזמן לסכם את תחרות ההשקעות!
ראשית כל, אלה התוצאות לרבעון הרביעי:

זה ההתיק של קופר, המנצח הרבעוני:

קופר נהנה מאוד מההשקעה בבוני התיכון – 127% ברבעון 4 בלבד! למעשה, גם משה, יניב, מלך האריות, בועז, מידן ואופק, כל 7 המקומות הראשונים כללו את בוני התיכון בתיק שלהם! בהחלט אפשר לומר שזו הייתה השקעת הרבעון -.

סיכום התחרות השנתית

ואלו, גבירותיי ורבותיי, תוצאות התחרות לשנה כולה:

אני חושב שהתוצאה הכי מעניינת בתחרות היא שמתוך 184 משתתפים רק 22 הצליחו להכות את מדד ת”א 125. זה מאשש את התחושה שלי שזו הייתה שנה קשה לסטוק פיקינג ממוקד ושנה מעולה למדדים. אגב מעניין שמדד SA-20 כן הצליח להכות את המדד על אף שתיק התחרות שלי לא התקרב.

לכאורה המסקנה היא שצריך לפזר לפזר לפזר – אלא שכאן נכנס לתמונה דור סבג עם תשואה של כמעט 400%! כדי להבין עד כמה התוצאה של דור חריגה – כך נראה פיזור התשואות בגרף:

אם עוברים מרבעון לרבעון מבינים עד כמה מעניין הסיפור של הניצחון של דור. נתחיל מהרבעון הראשון:

כפי שניתן לראות מתוך 4 מניות בהן בחר דור ברבעון 1- 3 ירדו, כולל AI שירדה ב-52% ברבעון! אלא שהאחת שעלתה – עלתה חזק.. GME עלתה ב-907% ברבעון הראשון והפכה להיות 90% מהתיק של דור. מכיוון שבשאר הרבעונים, כדי שיהיה אפשר לנהל את התחרות בלי שאסף רביד ישקיע ימים בעדכון תיקים, הפכנו את עדכון התיקים להחלפה בין שתי מניות, הרי שבמשך כל השנה הייתה לדור פוזיציה של 90% בתיק.

עכשיו עם פוזיציה של 90% ורווח של 250% משקיע אחר היה מחליף למזומן או ל-S&P ועדיין מנצח – אבל לא דור סבג! דור החליף ברבעון 2 את הפוזיציה הענקית ב-GME ל-TSLA! נקפוץ עכשיו לרבעון הרביעי:

שוב לדור היו 4 החזקות, מתוכן שוב ירדו 3, כולל AI שהוכיחה שאין גבול כמה פעמים מניה יכולה לרדת ב-50%. אלא שהאחת שכן עלתה – TSLA – הייתה המניה בה 90% מהתיק היה מושקע! למעשה אפשר לסכם את התוצאה של דור בשני מהלכים- 25% מהתיק ב-GME ברבעון 1אז אותו סכום ב-TSLA, כל השאר היה יכול להיות בפק”מ. צריך לעשות על זה סרט!

המקומות השני והשלישי- מני6755 ואורי החוזה בקפה – היו יותר מגוונים עם הצלחות באנדימד, בריל, המשביר365, אורמד ואייסקיור מדיקל. מה לגביי? ובכן – אני הרחק הרחק מטה -הירידות בסיעתא ובאקסל כמובן שהשפיעו אבל הטעות הכי גדולה הייתה להוציא את בוני התיכון מתיק התחרות ברבעון 2 – לפחות זו טעות שעשיתי רק בתחרות.

אי אפשר לדבר על מה שעבד בלי להגיד מילה על מה שממש לא עבד:

משהבי, שהגיע למקום האחרון, השקיע ב-4 חברות פארמה. בטח הייתם מצפים שמשהבי בחר כמה מניות שירדו מההתחלה אלא שתופתעו לשמוע שמשהבי סיים את הרבעון השני עם 84% – מה ששם אותו באותו הזמן במקום השני לאחר דור סבג! למעשה התשואה של משהבי ברבעון השני הייתה הכי גבוהה מכולם כולל דור.

כלומר בשני הרבעונים האחרונים משהבי מהמקום 2 למקום 184! גם אמנוני ו-Ron-S סיימו את הרבעון השני עם תשואה חיובית יפה וירדו כמעט עד לסוף במחצית השניה.

תודה רבה למשתתפים! אני חושב שהתוצאות מעניינות ומעוררות מחשבה. למה בעצם דווקא השנה משקיעים אקטיביים נשארו מאחור בזמן שבתחרויות קודמות החציון והממוצע היו מעל המדד? מה השתנה במחצית השניה של השנה שגרם למשהבי ולאסטרטגיות אחרות לרדת מהפסגה לתחתית? קשה לומר.

בכל אופן לראות את התחרות והדרמות הקטנות בזמן אמת זה מאוד מעניין בעיניי אך בינתיים אני בוחר לא להתחיל תחרות חדשה – זה דרש יותר מאמץ ממה שציפיתי והתוצאות דיי כאוטיות כשיש כזו כמות של משתתפים. אם מישהו אחר רוצה לארגן תחרות דומה אשמח לעזור ולהשתתף.

חזרה לתיק הבלוג

תחרות או לא תחרות – מימיו הראשונים של הבלוג פרסמתי תיק רבעוני, מה שאני מתכוון להמשיך לעשות בלי קשר לתחרות. יש הרבה חברות שאני מאמין ומחזיק בהן כמו יוניטרוניקס, וואליו, גרופ ועוד אבל כדי שיהיה מעניין ניסיתי לבנות תיק מחברות שאני חושב שיפתיעו ספציפית ברבעון הראשון:

מניהמשקל בתיקמחיר בתחילת רבעון
שוהם ביזנס30%869 אג’
אקסל סולושנס30%150.7 אג’
נלה דיגיטל20%446.1 אג’
טראקנט20%1290 אג’

שוהם ביזנס – אני מעריך שהרבעון הרביעי יהיה מפתיע לטובה עם עליה בתשואה על התיק ורווח של מעל 8 מ’.
אקסל סולושנס – ברבעון 4 אני מאמין שנראה קפיצה בהכנסות וברווח . כמו כן, לחץ סוף השנה נגמר, מימוש האופציות יימשך רק עוד שבועיים ואני חושב שהעסקה עם רפק תעשה לחברה טוב לקראת סוף הרבעון הראשון.
נלה דיגיטל – במשך 2021 אפשר לומר שנלה הייתה חברה ‘בבנייה’ במהלכה נלה רכשה שורה של חנויות והקימה בעצמה חנויות שעדיין אין לנו פירוט מלא עליהן. ספוטנגו גייסה באופן עצמאי ופתחה חנות ראשונה בחו”ל וממש עכשיו קיבלנו עדכון על כך שקיארה החלה לתת הלוואות בפועל בריביות יפות. פניות שקיבלתי אפילו רק בימים האחרונים מעידות על עניין רב מצד סוחרים בפתרון מימון שכזה. קיבלנו גם עדכון על כך שנלה מתכוונת להיסחר בנאסד”ק והרושם שלי מהחברה עד כה הוא שזה לא משהו שהם יעשו בלי סיבה טובה -למשל משקיע עוגן חזק או עסקה מעניינת במיוחד. יש לנלה פוטנציאל להפתיע ברבעון הקרוב.
טראקנט – במהלך הרבעון טראקנט צפויה לחבר את שאר המפעלים של סיינט גוביין ולקוחות נוספים, להתחיל לעשות מאצ’ים בהיקפים משמעותיים ולהכניס כסף. מעריך שעד סוף הרבעון טראקנט כבר תהיה ‘על המפה’.

אלה הבחירות שלי לתיק הבלוג לרבעון הראשון -שימו לב שזה לא תיק לגמרי ‘רציני’ אלא בחרתי 2 חברות יותר סולידיות ו-2 חברות עם פוטנציאל (וסיכון) גבוה יותר. אני ממש לא תמיד צודק בבחירות או בתזמון אבל כפי שמראה לנו דוד סבג לא צריך להיות צודקים בהכל כדי לעשות תשואה מדהימה.

אז שוב – כל הכבוד למנצח שלנו ותודה רבה למשתתפים – שתהיה לנו שנת השקעות מצוינת!

גילוי נאות
המידע הכלול בסקירה זו מהווה אינפורמציה ראשונית וחלקית בלבד (להלן: “המידע”). סקירה זו ו/או המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ/שיווק השקעות אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל קורא. אין לראות בסקירה זו הצעה, המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא לביצוע עסקה כלשהי בניירות ערך או בכל מוצר פיננסי אחר. עורך סקירה זו עוסק בין היתר בניהול קרן “ארביטראז’ ואליו” והוא מחזיק/עשוי להחזיק בנייר הערך המצוין בסקירה זו. האמור בסקירה זו נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים אשר לא נבדק על ידי עורך סקירה זו. במידע הכלול בסקירה זו עלולות להיות טעויות ו/או שינויי שוק ו/או שינויים אחרים. כמו כן, המידע כולל תחזיות, הערכות ומידע אחר צופה פני עתיד שמידת התממשותם אינה ודאית כלל. העובדות והנתונים המפורטים במסגרת המידע הנמסר זה הינם כפי שידוע (as is), ללא כל ודאות או מתן התחייבות לדיוקם, או לכך שהציפיות וההערכות המתוארות אכן יתממשו, ותוצאות ציפיות והערכות אלו עשויות להיות שונות באופן מהותי מהתוצאות המתוארות במסגרת המידע. עורך הסקירה אינו לוקח על עצמו כל אחריות שהיא לכל הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ו/או עקיף, שיגרמו למי שמסתמך על האמור בסקירה זו, כולו או חלקו, ככל שייגרמו, ואינם מתחייבים כי שימוש במידע הכלול בסקירה זו עשוי ליצור רווחים בידי העושה בו שימוש. בהתאם ליעוץ משפטי שנתקבל, לא יתאפשרו תגובות באתר.
Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top