סיכום תחרות ההשקעות של שנת 2020 ופתיחת ההרשמה לתחרות של שנת 2021

בתחילת הרבעון השני של 2020 השקנו את תחרות ההשקעות (שכונתה אז ‘שלומי ארדן נגד העולם’). בסוף הרבעון השני הכרזנו על המנצחים (לקחתי מקום שלישי מתוך 34), הפקנו לקחים והשקנו תחרות חדשה והפעם לחצי שנה – מאמצע 2020 עד סוף 2020 עם אפשרות לעדכון התיק באמצע. אז כעת בסוף שנת 2020 הגיע הזמן לסכם את התחרות, לעשות קצת שינויים והפעם להשיק את התחרות בגרסתה המלאה – תחרות ההשקעות של שנת 2021 מתחילתה ועד סופה.

סיכום תחרות ההשקעות של מחצית 2 -2020

אלה טבלאות הסיכום של התחרות של מחצית שניה 2020 באדיבות אסף רביד – מנהל התחרות:


[הדירוגים המלאים וכל התיקים של המשתתפים זמינים כאן]

אז המנצח הגדול של תחרות מחצית 2 2020 הוא אריהק שהתיק שלו התמקד בחברות כמו טסלה, טוויטר , סנאפצ’ט ועוד כמה מכוכבות התקופה.

זה היה התיק שלי לרבעון הרביעי עם הכוכבות הותיקות:

וזה התיק של דניאל במקום השלישי:

ועדי ג. עם תיק כלבבי.

אלו ארבעת המשתתפים שעברו את התשואה של ה-100% במחצית – ברכותיי לכל המשתתפים עם התוצאות היפות ולמנצח אריהק!

בתחרות הראשונה שנמשכה רבעון לקחתי מקום שלישי, בתחרות השניה שנמשכה שני רבעונים לקחתי מקום שני (מתוך 50 משתתפים! לא אריהק אבל לא רע), האם בתחרות שנתית אני סוף-סוף אצליח לקחת מקום ראשון? בואו נגלה!

תחרות ההשקעות של 2021 – הרשמה וחוקים

אני יודע שרבים מכם חיכו מאוד לתחרות הבאה וכעת עם סיום תחרות 2020 הגיע הזמן להשיק את תחרות 2021. קיראו היטב את החוקים, הם שונים מעט מהפעמים הקודמות. תיקים שלא יעמדו בתנאים ישונו כראות עינינו כדי להתאים לכללים או לא ייכללו כלל.

  1. עליכם להרכיב תיק שמורכב מלא פחות מ-4 ניירות ערך ולא יותר מ-6 ניירות ערך – עד 30% בכל נייר ערך.
  2. השקעה מותרת רק בבורסות ישראל, אירופה וארה”ב. מדוע? כי כאשר כוללים את בורסת אוסטרליה/יפן וכו’ יוצא שבכל רגע נתון שנרצה לסגור את התחרות לפחות כמה מהבורסות עדיין פועלות מה שיוצר קשיים טכניים מציקים.
  3. ניירות הערך המותרים הם מניות, אגרות חוב ותעודות מחקות. כלומר לא אופציות ולא כתבי אופציות. זו פעם ראשונה שאני אוסר כתבי אופציות למרות שזה כלי שאני מאוד אוהב מהסיבה הפשוטה שזה ממשיך לבלבל את המשתתפים בתחרות.
  4. אסורה השקעה בניירות ערך שהשווי שלהם נמוך מ-10 מ’ דולר (32 מ’ ש”ח) או שהסחירות שלהם מאוד נמוכה (כשרוב הימים הם ללא עסקאות בכלל למשל).
  5. תהיה לכם אפשרות לעדכן את התיק ביום האחרון לכל רבעון (אעדכן כאן) – אם לא תעשו זאת התיק שלכם ימשיך קדימה כמו שהוא (שזה גם בסדר).
  6. מי שלא ייכלל בתחרות הנוכחית – לא יוכל להצטרף במהלך השנה! בכל זאת אולי נעשה תחרות צדדית של תשואה רבעונית בה יוכלו להיכלל מצטרפים חדשים, אבל אל תבנו על זה.

אז פרסמו את התיק שלכם לתחילת 2021 כאן בתגובות! נא להגיב עם כינוי ייחודי (יהיו בעיות אם יהיו 5 “יאיר”). ההרשמה לתחרות תיסגר ביום ראשון 3.1.21 בשעה 9:30 בבוקר!

כפי שכתבתי בטלגרם מעכשיו מדד שלומי-30 יעודכן באופן רבעוני כאשר בסוף כל שנה יהיה סיכום ועדכון גדול יותר. העדכון הקרוב יתקיים עוד שבוע וחצי ב-10.1.2020 וכדי שיהיה מעניין אכניס את תיק התחרות שלי למעטפה ואפרסם יחד עם עדכון המדד בסוף השבוע הבא.

[איך אני מכניס את התיק למעטפה? אצלם סרטון וידאו קצר בו אני מציג את הרכב התיק ומסביר עליו קצת ואעלה אותו ל-Youtube כסרטון פרטי. יחד עם עדכון המדד אהפוך את הסרטון לציבורי וכך גם תוכלו לראות את תאריך ההעלאה. בנוסף – אשלח את התיק לאסף מנהל התחרות]

כרגע לא מעט הזדמנויות מדהימות בשוק ומאמין שאצליח גם ב-2021 להגיע לתשואה נאה בתיק הבלוג – ואפילו בלי כתבי אופציות.

אז שיהיה בהצלחה לכולם ושנה מצוינת!

Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top