עדכון – שוהם ביזנס – אסיפת בעלי מניות

אסיפת בעלי המניות של שוהם

היום התקיימה אסיפת בעלי מניות בשוהם ביזנס. האסיפה כללה דיון בדוחות הכספיים של שוהם ביזנס לשנים 2016 ו-2017. בתור בעל מניות בסכום לא קטן (לפחות עבורי) עשיתי הכל כדי להגיע לאסיפה. ציפיתי שיהיו שם עוד כמה מתעניינים. בכל זאת, יש כאן הזדמנות לשמוע ממקור ראשון מגורמים בכירים בחברה על התקדמות העסק ולשאול שאלות.

הגעתי למשרד עוה”ד של החברה שם התקיימה האסיפה וגיליתי שאף בעל מניות מלבדי לא הגיע לאסיפה (וזאת לאחר שלקח למזכירה כמה דקות להבין את מי אני מחפש). כלומר, אם לא הייתי מגיע לא היה צורך לקיים אסיפה בפועל אלא ההצבעות היו נספרות ותו לא.

תמונות זמן אמת מאסיפת בעלי המניות הסוערת

מצאנו לנו חדר ישיבות, עוה”ד העלו את סמנכ”לית הכספים על הקו והייתה לי הזדמנות לשאול כמה שאלות שעניינו אותי לגבי ניהול הסיכונים של החברה, עלויות המימון, המשמעות החשבונאית של ערבות בעל השליטה ועוד.

בשורה התחתונה התרשמתי לטובה מהתשובות שקיבלתי, שהתאימו במידה רבה למה שציפיתי, בעיקר בעניין הביקוש הגבוה לשירותי החברה. למעשה, הופתעתי לטובה מעניין ערבות בעל השליטה  – סמנכ”לית הכספים אישרה שמדובר בהוצאה רעיונית לחלוטין. כלומר, הרווח הרבעוני גדול ב-267,000 ש”ח מההערכה הקודמת שלי.

אם אתם קוראים את הפוסטים שלי ולעתים מופתעים מהמציאות שניתן לאתר בשוק (ובפרט בשוק הישראלי), אז זו הסיבה. יש בישראל הרבה “כסף עצלן” שהולך ישירות למדדים, לחברות גדולות או לבועה התורנית. חברות קטנות שלא נסקרות על ידי אנליסטים והציבור הכללי (שקופץ מ-HYPE של בלוקצ’יין ל-HYPE של קנאביס) לא מביע בהן עניין והן מגיעות לעתים לתמחורים אבסורדיים.

לסיום, אמרתי לסמנכ”לית שאני חושב שהמחיר של החברה בשוק נמוך מאוד, אבל שלא תתעסק בכך – פשוט להמשיך לעבוד כמו שהם עובדים ובסוף גם העצלנים יבינו . בינתיים יש הזדמנות קניה.

כמובן, אף פעם אסור להמעיט ב”חוכמת ההמונים”. אולי אני טועה והשוק רואה משהו שאני מפספס? נחכה ונראה.

גילוי נאות: הכותב מחזיק במניות שוהם ביזנס.

לחצו כאן כדי לקרוא את הפטור מאחריות
כל המוצג באתר זה הוא למטרות מידע בלבד. המידע המוצג אינו מקיף, אינו שלם, אינו מכיל גילויים חשובים או סיכונים הקשורים בהשקעות וכפוף לשינויים ללא הודעה מראש. המחבר אינו אחראי לדיוק או לשלמות או לחוסר הדיוק או השלמות של המידע המוצג. המחבר לא בדק או וידא מידע שהתקבל מצד שלישי שהוא עשוי להסתמך עליו. המידע אינו לוקח בחשבון מטרות השקעה ספציפיות או מצבים כלכליים ספציפיים של אדם כזה או אחר או ארגון כזה או אחר. המחבר אינו יועץ השקעות ואינו מנהל תיקים ואינו מציג את המידע בתור שידול או השפעה או בקשה או הצעה לקנות או למכור או להחזיק את ניירות הערך המוזכרים באתר. אין לראות במידע באתר הצעה או שידול לקנות או למכור או להחזיק כל נייר ערך או מכשיר פיננסי אחר. המחבר אינו אחראי בשום אופן לתוכן המידע, השמטות במידע, אי דיוקים, טעויות כאלה או אחרות. על כל משקיע להשלים בדיקה משלו לניירות הערך הנידונים. לפני ביצוע השקעה, על הקורא לבדוק השקעה זו עם היועץ הפיננסי שלו, עו”ד, ויועץ המס כדי לוודא שהשקעה זו מתאימה עבורו. לכותב עשויה להיות פוזיציה בניירות הערך המוזכרים והוא עשוי למכור או לקנות את ניירות הערך המוזכרים מבלי להודיע על כך מראש. השקעה במניות היא מסוכנת ועשויה לגרום להפסד כל ההשקעה. כל הפועל עקב מידע שקרא באתר זה, עושה זאת על דעתו האישית בלבד ונושא באחריות הבלעדית לכל פעולה בה ינקוט בהסתמך על המידע באתר זה.
Print Friendly, PDF & Email
Scroll to Top